8 Adet Ücretsiz İngilizce Seviye Tespiti Sınavı

8 Adet Ücretsiz İngilizce Seviye Tespiti Sınavı

Bilirim sınav olmak ne kadar sıkıntılıdır, ama birazdan size okullarda yapılan korkutucu sınavlardan uzak bir şekilde ve evinizin konforunda sınav olmanızı sağlayacak, ve girmek için herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz 8 adet online sınav adresi vereceğim. 
Bu sınavların diğer faydalarıysa, eksiklerinizi ve güçlü yanlarınızı bilmenizin size bir çeşit güven verecek olmasıdır ve dahası, bu sayede çalışma planınızı daha akıllıca yapabilecek olmanızdır. 
Tamam, bu sınavlardaki sonuçlar sizin İngilizce bilginizi büyük ihtimalle diğerlerine ispat etme niteliğinde olmayacak ama kendi başına İngilizce öğrenenlerdenseniz, size şeffaf ve dürüst bir belirleme aracı olacaktır. 
Aşağıda İngilizce seviyenizi görmenizi sağlayacak bir liste var. Fakat bu listedeki sınavlar gramer, okuma anlama gibi farklı yeteneklerinizi ölçüyor. Buradan ihtiyacınız olanı seçip kullanabilirsiniz. 
1-    Language Level
Konumuza en uygun isme sahip olan bu site, kelime ve gramer bilginizi ölçen ücretsiz ve kısa bir sınavdır. Cevaplarınıza göre kolaylaşan veya zorlaşan 15 soruya sahiptir. Tamamladığınızda A1’den C2’ye hangi seviyede olduğunuzu öğrenebilirsiniz. En iyi tarafı, bu bilgiyle de TOEFL veya IELTS gibi resmi İngilizce sınavlarında kaç puan alabileceğinizi de söylüyor. 
Bu test, İngilizce kursuna gitmek isteyen ama seviyesinden emin olamayanlar için şahane bir kaynak. 
2-    ESL Language Studies Abroad
Bu site İngilizce bilginizi derinlemesine ölçen, 20 dakikanızı alacak 40 sorudan oluşmakta. Testin sonunda cevaplarınızı da görürsünüz ve bu sayede yanlışlarınıza dönüp hatalarınızdan öğrenebilirsiniz. 
Bu test, zaman yönetiminde sıkıntı yaşayan öğreniliciler için ve hafif zorlayıcı ama anlaşılabilir bir sınav arayanlar için doğru bir seçim olacaktır. 
3-    TrackTest
Bu testin ücretsiz versiyonu olduğu gibi bir de ücretli versiyonu var ve burası da seviyenizi A1’den C2’ye ölçüyor, hatta gelişiminizi görmek için testi her ay tekrarlayabilirsiniz. En iyi tarafıysa, her ne kadar bizde çok bir işe yaramasa da, size bir sertifika vermesi. 
Ücretsiz versiyonu size 10 dakika süren bir test veriyor ama ücretli versiyonu dinleme ve okuma da içeriyor. Aynı zamanda sertifika ve geliştirilmesi gereken alanlarınızı içeren bir feedback de sağlıyor. 
Ayrıca, konuşma ve yazmanızı da test ettirebilme seçeneğiniz var. Hatta belli bir ücret karşılığında posta yoluyla sertifika da gönderiyor. 
4-    BridgeEnglish
Çoğu İngilizce testi dilin belli bir alanına odaklanır. Bu da uzuuuun ve detaylı bir değerlendirme isteyenleri hayal kırıklığına uğratabilir. Eğer uzun ve detaylı bir değerlendirme istiyorsanız BridgeEnglish tam sizlik! 
65 dakikada bitirmeniz gereken tam 100 sorudan imtihan oluyorsunuz. Gramer ve kelimenin haricinde bir de dinleme ve okuma becerilerinden de test ediliyorsunuz ve sonuçlar hemen karşınıza geliyor. 
Eğer TOEFL, IELTS gibi uluslar arası sınavlara hazırlanıyorsanız, bu test size yardımcı olacaktır. 
5-    British Study Centers
Eğer sadece gramer odaklı bir test arıyorsanız, bu site 10-15 dakikada tamamlanabilecek 40 sorusuyla amacınıza hizmet edebilir. Ancak bu sitede sonuçlar, diğerlerindeki gibi hemen karşınıza çıkmıyor, size elektronik posta gönderiyorlar. 
Gramerini tekrar etmek veya gramerle başı belada olan biriyseniz, bu sınavla ne durumdasınız öğrenebilirsiniz. 
6-    EU English
Bu da yaklaşık 20 dakikada bitirebileceğiniz, soruların yavaştan zora doğru karşınıza geldiği ve sonuçlarını test biter bitmez alabileceğiniz bir test sitesi. 
Sıradan bir seviye testi arıyorsanız, bu sınav iyi bir seçenek olacaktır.
7-    Stafford House International
Sadece 25 soruyla seviyenizi belirleyebileceğiniz bir test sitesiyle karşınızdayız. Ancak bunu diğerlerinden ayıran, doğru veya yanlış seçenekler sunmaktan ziyade, bir sorunun birden fazla doğru seçenek içermesi. Fakat en doğru cevap, tabii ki en yüksek puanı alıyor. 
Bu sayede, bu test, gerçek hayattaki İngilizce akıcılık seviyenizi en verimli şekilde size gösteriyor. 
Diyaloglarınızdaki küçük farklılıkları veya bir kelimeye en yakın anlama sahip kelimeyi merak ediyorsanız, testi çözün ve öğrenin.
8-    Canadian College of English Language 
Bu sitenin, bu listede eşsiz olmasının sebebi, geleneksel test sorularına ek olarak “yazma” seçeneği de olması. Bu test bir saatte falan da bitebilir ve sonuçları testi bitirdikten sonra size elektronik posta yoluyla gönderiyor. 
Diğer önem arz eden yeteneklere ek olarak yazma becerinizi de ölçmek istiyorsanız, burayı bir ziyaret edin derim. 
 

Makaleyi Paylaş:

Bunları Gördüğüz mü?

Yorumlar