İngilizce Öğrenmeyi Bırak, Cambly İle Konuşmaya Başla

İngilizce Öğrenmeyi Bırak, Cambly İle Konuşmaya Başla

İngilizce eğitiminde belki de en çok takıldığımız aşama, konuşmak. Konuyla ilgili araştırmalar yapan, kurs fiyatları araştıran, internette yazılar, videolar takip eden büyük bir kitle, hatta şu an bu makaleyi okuyanlar bir şekilde İngilizcenin hayatlarına girmesine ihtiyaç duyuyorlar, burası kesin. Lakin asıl tespit edilmesi gereken nokta İngilizceyi hayatımızın neresinde ve nasıl kullanacağımız.

Bu araştırmaları yapanlarının birçoğunun –bununla ilgili bir istatistik araştırmadım ama arasam bulurdum muhtemelen- aslında İngilizceyi konuşma ihtiyacı olduğu ise aşikâr. “Konuşma haricinde nasıl kullanılır ki?” sorusunu duyar gibiyim. Gene bu site makaleleri arasında da bulabileceğiniz iş İngilizcesi, akademik İngilizce, YDS İngilizcesi gibi ihtiyaçlar da var aslında. Bu ihtiyaçlarda konuşma aşaması belki bir adım geride olabilir, geçici olarak tabii ki. Ama bu makalenin konusu başlığından da anlaşılacağı gibi konuşma ihtiyacını karşılamak.

İngilizce evrenselliğini her geçen gün artırmakta ve dolayısıyla İngilizceye olan ihtiyaç ta her geçen gün artmaktadır. Ne yazık ki ülkemizde okullardaki İngilizce eğitimi bu ihtiyacın boşluklarını bir türlü dolduramamakta ve buna ihtiyaç duyanlar farklı yöntemlerle bu açıklarını kapatmaya çalışmaktalar. İngilizceyi diğer ülkelerde öğrencilere nasıl öğrettikleriyle ilgili bir yazı da yazılabilir ama o başka bir makalenin konusu olarak kenarda dururken özetle şunu söyleyebiliriz, konuşturarak.

İngilizce’ye maruz kalmak, bildiğin birkaç cümleyi kullanmak zorunda kalarak derdini anlatmaya çalışmak aslında İngilizceyi öğrenmenin en garanti yolu. İşte bu aşamada karşımıza Cambly İngilizce öğrenme uygulaması çıkıyor.

Cambly İngilizce eğitimi için kadrosundaki farklı milletlerden onlarca eğitmeniyle aslında sizi konuşmaya davet ediyor. Bu konuda İngilizce öğretmenlerinin hakkını hemen vermek gerekir, sizi büyük bir sabırla konuşturuyorlar ve bu konuda çok kabiliyetliler. Sizin İngilizce seviyenize ve ihtiyacınıza göre hazırlanmış ders planıyla size hiç hissettirmeden İngilizce öğretiyorlar. Sizin bu derslerden aklınızda kalan eğitimciyle yaptığınız hoş sohbet oluyor. Ders planlarının içeriklerini Cambly’nin sitesinde görebiliyorsunuz ve size uygunluğunu bu sayfalardan test etme şansınız da oluyor aslında.

Periyotlarını kendinizin belirleyebildiği sıklıklarla eğitmenlerle karşılıklı görüşme yoluyla derslerinize dahil oluyorsunuz. Web sitesinde ilerlemenizi takip edeceğiniz bir de ekranınız var. Bu sayfadaki tabloya zaman zaman bakıp kendinizle gurur duyabilirsiniz☺.

Bugünlerde aylık ve yıllık aboneliklerinde ciddi oranlarda indirim de uygulayan Cambly’nin fiyatlarını bir kurs fiyatıyla karşılaştırdığınızda, ev konforunda tabiri caizse ayağınıza kadar gelen bu eğitim yöntemini seçmenin en akıllıca yol olduğunu da farkediyorsunuz.

Derdimiz İngilizce sizin için ‘derdimizingilizce’ kodu ile Cambly’den 15 dakikalık ücretsiz ders  ayarladı, hadi iyisiniz. Aşağıdaki linke tıkladığınızda Cambly’i 15 dakikalık bir ders ile deneme şansınız oluyor. Bu arada bilgisayarınızın web kamerası ve mikrofonu olması lazım. Tabi mobil cihazlarınızdan biriyle (tablet, telefon) ile de Cambly’i kullanabileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

Ücretsiz 15 dakika için tıklayın.

Başlıkta da dediğim gibi, İngilizceyi öğrenmeyi bir kenara bırakıp Cambly ile konuşmanın vaktidir.

İyi dersler.

Makaleyi Paylaş:
IT Öğretmeni, yazılım ve tasarımlar yapar.

Bunları Gördüğüz mü?

Yorumlar